Wizualizacja 3D wnętrza

Posted on by on styczeń 11th, 2012 | 0 Comments »
Udostępnij!

Jednym z kluczowych etapów projektowania wnętrz jest wykonanie wizualizacji trójwymiarowej. Dzisiaj usługi tego rodzaju oferuje praktycznie każda pracownia architektoniczna.

Wizualizacja 3D to operacja, która polega na skorzystaniu z odpowiedniego programu komputerowego i zaprojektowaniu w nim wnętrza lub też całego budynku. Potem program umożliwia dobranie odpowiednich materiałów wykończeniowych, nawet mebli czy dekoracji, aby stworzyć atrakcyjnie prezentującą się przestrzeń. Wizualizacje mogą mieć postać obrazów o fotograficznej wręcz dokładności, również mogą być animacjami – wtedy można przejść się wirtualnie po danej przestrzeni.

Prace te wykonuje się w ramach szkicu koncepcyjnego, a także często na etapie szkicu wykonawczego w większej dokładności. Na początku wizualizacja ma za zdanie bardziej obrazowe zaprezentowanie klientowi pomysłów, aby ten mógł przekonać się, czy odpowiada mu dany efekt. W razie wystąpienia jakichkolwiek uwag, można od razu wprowadzić je do szkicu.

Dlatego jeżeli zamawiasz usług aranżacji domu czy mieszkania, zwróć uwagę na to, by biuro oferuje także usługę wizualizacji 3D – wtedy można uniknąć wielu nieporozumień i w efekcie gotowe przestrzenie będą mogły odpowiadać całkowicie wymaganiom klienta.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą biura projektowego Lenartowicz: http://solidnyarchitekt.pl/oferta/

« Projektowanie biur
Dekoracje ścienne – co wybrać? »