Drewniana podłoga w łazience

Posted on by on grudzień 20th, 2011 | 0 Comments »
Udostępnij!

Standardowo do łazienek wybieramy na podłogę kafelki – warto jednak pamiętać o tym, że nie jest to jedyny z dostępnych materiałów. Teraz coraz większym zainteresowaniem cieszy się drewno. Rzeczywiście, także istnieje możliwość jego zastosowania w łazience – trzeba tylko pamiętać o określonych zasadach, aby mogło ono prezentować się świetnie i jednocześnie także być trwałe na długie lata.

Podstawa to odpowiedni gatunek drewna na podłogę – najlepiej nadają się do tego drewna egzotyczne, które są naturalnie bogate w naturalne oleje i tym samym mniej narażone na działanie wilgoci. Doskonałym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na podłogę bambusową – to drewno jest wysoce odporne na wodę. Także dobrze sprawdza się drewno kokosowe czy też tekowe. Jeżeli chodzi o drewna rodzime, to sprawdzą się głównie te najtwardsze, w tym dąb, buk czy modrzew. Drewno to powinno posiadać najniższy współczynnik skurczu. Powinno być ono także odpowiednio zabezpieczone olejami przed wnikaniem wilgoci, aby podłoga na dłużej była wytrzymała w tym wnętrzu.

Najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na zakupienie dużych desek podłogowych z drewna egzotycznego do łazienki. Im mniejsza powierzchnia łączenia, tym ryzyko zniszczenia podłogi jest niższe, ponieważ może wtedy wnikać przez nie wilgoć, co będzie prowadziło do wypaczenia drewna. Należy też pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji drewna oraz jego okresowym zabezpieczaniu – najlepiej nadaje się do tego metoda olejowania.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą biura projektowego Lenartowicz: http://solidnyarchitekt.pl/oferta/

« Współpraca z projektantem wnętrz to inwestycja
Ile kosztuje projektowanie wnętrz? »