Ile kosztuje projektowanie wnętrz?

Posted on by on grudzień 20th, 2011 | 0 Comments »
Udostępnij!

Usługi projektowania wnętrz cieszą się obecnie dużym powodzeniem – zarówno wśród osób prywatnych, jak i również wśród przedsiębiorców. Często w związku z tym pojawia się pytanie – ile trzeba za nie zapłacić?

Ceny usługi zależne są od kilku kluczowych czynników – należą do nich w szczególności polityka cenowa danego biura architektonicznego, rodzaj usługi oraz jej zakres, a także powierzchnia lokalu, którego ma ona dotyczyć. Najniższe ceny można znaleźć w mniejszych miejscowościach, te wyższe z kolei w dużych miastach. Trzeba pamiętać o tym, że im pełniejsza obsługa, tym większe koszty, ale także jest to możliwość uzyskania odpowiedniego efektu.

Warto pamiętać o tym, że w przypadku małych pomieszczeń cena w przeliczeniu za jeden metr kwadratowy jest wyższa, co związane jest także z nakładem pracy specjalisty. Najtaniej kosztuje wobec tego przygotowanie szkiców dla dużych przestrzeni.

Najlepiej skontaktować się bezpośrednio z biurem, przesyłając zapytanie ofertowe – można wtedy uzyskać orientacyjne koszty usługi. Najczęściej jednak wymagane jest osobiste spotkanie się z architektem, który będzie mógł zapoznać się z daną przestrzenią, jej dokumentacją i wymaganiami klientów, co pozwoli na przygotowanie dokładniejszej wyceny.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą biura projektowego Lenartowicz: architekt wnętrz

« Drewniana podłoga w łazience
Aranżacja wnętrza światłem »