Etapy projektowania wnętrz

Posted on by on luty 17th, 2012 | 0 Comments »
Udostępnij!

Projektowanie wnętrz jest złożoną czynnością, która dzieli się na poszczególne etapy. Prace przebiegają „od ogółu do szczegółu”, co pozwala na stworzenie najbardziej efektownych przestrzeni, które jednocześnie wyróżniają się funkcjonalnością. Naturalnie, każdy etap jest konsultowany z klientem, co powoduje, że końcowy rezultat jest optymalnym odzwierciedleniem jego oczekiwań.

1. Konsultacje z klientem
Zanim projektant wnętrz zacznie pracę, musi skonsultować się z klientem co do jego oczekiwań. Przygotowywana jest wtedy także dokumentacja stanu nieruchomości – plany, pomiary, fotografie. Drugie spotkanie to prezentacja wizji projektanta i dodatkowe konsultacje, aby klient mógł być całkowicie usatysfakcjonowany.

2. Projekt koncepcyjny
Kolejnym etapem jest projekt koncepcyjny zakładający koncepcję danego wnętrza. Jest to ogólny szkic, który włącza rzuty i przekroje z naniesionym ustawieniem sprzętów i mebli. Także klient otrzymuje propozycje dotyczące rozwiązań estetycznych – zastosowanych materiałów, ich kolorów, faktur. Wsparciem dla projektu koncepcyjnego jest także wizualizacja 3D – to odbicie szkicu, które pokazuje w uproszczeniu, jak przestrzeń będzie wyglądać po zakończeniu wszystkich prac. Gdy klient ma jakiekolwiek dodatkowe sugestie, są one wprowadzane do projektu aż do uzyskania jego oczekiwanego efektu.

3. Projekt wykonawczy
Gdy wszystkie szczegóły zostaną już uzgodnione, wtedy przygotowywany jest projekt wykonawczy – to dokładny szkic, który obejmuje rzuty, przekroje i widoki ścian, sufitów, projekty mebli, łazienki, kuchni, nietypowe detale, równie wykaz materiałów, sprzętów oraz mebli. Na jego podstawie można rozpocząć prowadzenie prac.

4. Nadzór autorski
Aby mieć pewność, że efekt będzie odpowiadał szkicowi, prowadzi się nadzór autorski. Architekt systematycznie odwiedza miejsce, aby kontrolować postęp prac, by efekt był całkowicie zadowalający.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą: Lenartowicz – aranżacja

« Architektura wnętrz – inspiracje
Rodzaj projektu domu a koszty eksploatacji budynku »