Aranżacja wnętrza światłem

Posted on by on grudzień 28th, 2011 | 0 Comments »
Udostępnij!

Bardzo często przy samodzielnej aranżacji wnętrz zapominamy o tym, aby dopasować odpowiednie oświetlenie – często wybór pada tylko na jeden rodzaj lamp, które mają za zadanie oświetlić przestrzeń kompletnie. To jednak spory błąd – w przypadku, gdy chcesz mieszkać komfortowo, nie możesz zapomnieć także o tym, aby zadbać o dobór odpowiednich artykułów oświetleniowych.

Najważniejsza jest w tym przypadku dywersyfikacja różnych źródeł oświetlenia – nie tylko lampa sufitowa, ale także inne lampy, które będą mogły wprowadzić do pomieszczenia dekoracyjne światło czy też dać ostre i punktowe światło do czytania czy precyzyjnych prac. Lampy stojące, lampki nocne i stołowe, lampki biurkowe, oczka oświetleniowe, listwy przeznaczone do montażu pod meblami – to tylko kilka propozycji, ponieważ jest ich o wiele więcej. Oświetlenie powinno być dopasowane do charakteru danego pokoju – jego stylu, wymiarów, także oczekiwań użytkowników.

Również doborem odpowiedniego oświetlenia może zająć się architekt wnętrz – wtedy nie tylko wyselekcjonuje on właściwe modele, ale również rozplanuje ich rozmieszczenie w pokojach.

Dlatego gdy aranżujesz swój dom czy mieszkanie, nie zapomnij o tym, aby dopasować odpowiednie artykuły oświetleniowe – asortyment jest pokaźny i można znaleźć coś atrakcyjnego do każdego pomieszczenia zależnie od jego funkcji.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą biura projektowego Lenartowicz: http://solidnyarchitekt.pl

« Ile kosztuje projektowanie wnętrz?
Nadzór autorski nad realizacją projektu »