Otwarta kuchnia

Posted on by on Grudzień 13th, 2011 | 0 Comments »
Udostępnij!

Dzisiaj praktycznie większość oddawanych przez deweloperów mieszkań posiada otwarte kuchnie – aneksy kuchenne. Taka zmiana ma swoje plusy – przestrzeń wygląda wtedy na znacznie większą, co ma szczególne znaczenie w przypadku mniejszych lokali, gdzie wydzielenie dodatkowego pomieszczenia spowodowałoby, że wyglądałaby one na jeszcze bardziej klaustrofobiczne. Otwarta kuchnia wymaga jednak odpowiednich rozwiązań architektonicznych, aby wyglądała efektownie i była komfortowa w codziennym użytku.

Jako że kuchnia jest wtedy na widoku, ponieważ widoczna jest z reprezentacyjnego salonu, konieczne jest zastosowanie dopasowanych materiałów wysokiej jakości. Powinny one pasować do aranżacji całej przestrzeni, aby tworzyć harmonijną kompozycję. Także należy zdecydować się na rozwiązania pozwalające na zakamuflowanie sprzętów AGD – ich zabudowę w meblach. Zastosowanie duże liczby szafek i szuflad jest kluczowe, aby na widoku nie znajdowały się produkty spożywcze – kuchnia tego rodzaju powinna być maksymalnie czysta. Plusem będą designerskie dodatki, które sprawią, że będzie ona posiadała indywidualne rysy.

Doświadczeni architekci mogą przygotować wobec tego atrakcyjny projekt dla klienta, który posiada mieszkanie z aneksem kuchennym – warto zdecydować się na takie właśnie rozwiązanie, aby uzyskać optymalny rezultat.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą biura projektowego Lenartowicz: Lenartowicz Architekt

« Dom_A
Współpraca z projektantem wnętrz to inwestycja »