Nadzór autorski nad realizacją projektu

Posted on by on Styczeń 1st, 2012 | 0 Comments »
Udostępnij!

Praktycznie każde biuro projektowe wraz z usługami przygotowania szkiców proponuje swoim klientom także usługi polegające na nadzorze autorskim. Czy warto zdecydować się na tego rodzaju obsługę i na czym dokładnie ona polega?

Nadzór autorski to czynność polegająca na kontroli przebiegu prac wykończeniowych danego wnętrza – prowadzi ją architekt, który przygotował szkic. Ma on na celu sprawdzenie, czy prace te przebiegają zgodnie z przygotowaną przez niego dokumentacją. Niestety, może zdarzyć się tak, że ekipa nie wykona poleceń jednolicie z zaleceniami, co spowoduje, że końcowy rezultat będzie znacznie różnił się od tego założonego. Właśnie dlatego istnieje nadzór autorski. W jego ramach specjalista przyjeżdża zwykle raz w tygodniu na miejsce, aby skontrolować prace. W przypadku, gdy nie przebiegają prawidłowo, jest w stanie wprowadzić konkretne zmiany.

Zatem jeżeli chcesz mieć pewność, że zamówiony projekt będzie wdrożony w życie w stu procentach, wtedy zdecyduj się na skorzystanie z usługi nadzoru autorskiego. To niewysoki koszt, ale może ustrzec przed znacznie wyższymi wydatkami, gdy trzeba będzie wprowadzać poprawki w pomieszczeniach, które nie będą odpowiadały pierwotnym założeniom.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą biura projektowego Lenartowicz: aranżacja wnętrz

« Aranżacja wnętrza światłem
Projektowanie biur »